Ekonomik alanda olsun sağlık alanında olsun her açıdan ülkemizi olumsuz etkileyen COVID-19 salgının olumsuz etkilerinden yavaş yavaş kurtulmaya başlıyoruz. Bugünden itibaren birçok kısıtlama kaldırıldı. Kısıtlamalarından azaltılması ile hem sosyal alanda hem de ekonomik alanda hareketlenmeler başlayacağı öngörülüyor.

 Hükumetten de ekonomik olarak yeni gelişmeler kamuoyu ile paylaşılıyor. Son paylaşılan duyuru Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN tarafından paylaşıldı. Ülkemize yatırım yapmayı hedefleyen girişimciler için pek çok avantaj ve ayrıcalıklar açıklandı. Açıklamalara göre,
  • İhtisas Serbest Bölge Modeli uygulanacak
  • AR-GE yoğun, yüksek teknoloji  ve katma değerli ihracat hedeflerine katkı sağlayacak firmalara, kira, nitelikli istihdam, gelir, kurumlar ve gümrük vergisi istisnası sağlanacak.
  • Yatırım tutarının %50 sini geçmemek kaydıyla azami 10 yıl boyunca faiz ve kar payı desteği verilecek.
  • Yukarıda sıraladığımız teşvikler ilk olarak Bilişim sektörüne verilecek. Yazılım ve oyun geliştirme boyutuyla önemli bir yere sahip olmasından dolayı ayrıca hızla yükselen bir sektör olduğu için ilk teşvikler bu sektöre verileceği belirtildi.
Yeni iş kuracaklar yada işini geliştirmeyi hedefleyenler için oldukça avantajlı  bir dönem.
yatırımcı desteği