Eğer bir projeniz var ve bu projenizin gelecek vaat edeceğine inanıyorsanız sizin için en güzel yöntem Hibe Destek programlarına başvurmaktır. Ancak bu konuda en baştan herşeyi çok iyi anlamak, metodları ve hibe-destek/çağrıları çok iyi incelemek gereklidir.

Genelde hibe-destek kelimesinden insanlar bir projesi olana hemen para veriyorlar nakit ihtiyacını gideriyorsun veya projeni yaparken para kaygın olmuyor gibi anlamlar çıkartıyolar. Hibe-destek olaylarını bu şekilde anlayanlar malesef genelde hüsran ile sonuçlanan veya bir türlü bitemeyen projeler içinde bocalıyorlar.

Şunu çok iyi bilmekte fayda var ki hiçbir hibe-destek kurumu veya şirketi reel görmediği projeye yatırım yapmaz, ayrıca siz emek ve para harcamadan size geri ödeme de yapmaz.

Bu yüzden hide-destek programlarından birine başvuru yapmadan önce yola çıkacağınız bir miktar sermayeniz olması gerekiyor.

Hiç sermayeniz yok ise bu konuda genelde melek yatırımcı denen projenize inanabilecek sermayedarlar a ulaşmanız en mantıklısıdır.

Bşlıca Hibe-Destek kurumları :

  • KOSGEB
  • Yerel Kalkınma Ajansları
  • TÜBİTAK
  • TEB Girişim Evi