Koronavirüs salgınından dolayı son 1 yıldır bir çok alanda sıkıntılar yaşanıyor. Alınan tedbirlerden dolayı ekonomik anlamda problem yaşayan meslek grupları var. Yani içinde bulunduğumuz pandemiden dolayı maddi sorunlar yaşayanların en çok ihtiyaç duyduğu konuların başında acil nakit desteği geliyor. Bunun içinde ilk önce kredi çekmek için bankaların yolunu tutuyoruz. Peki kredi puanı düşük olanlar yada kredi sicili bozuk olanlar bu dönemde kredi çekebilme imkanına sahip mi? Pandemiye özel kredi puanı düşük olanlara kredi veren bankalar var mıdır? Son aylarda en çok aranan ve merak edilen konuların başında yer alıyor. Bu konuyla alakalı sorularınızın yanıtlarını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.
Kredi notu özetle kişinin banka ile arasında geçen ödeme düzeninin puan olarak değerlendirilmesidir. Bankaların kredi puanı 0 ile 1900 arasıdır. Son günlerde sanal ortamda edinilen bilgilere göre bazı bankalar bir kereye mahsus olarak kredi notu düşük olan kişilere 20.000 TL ye kadar kredi verebiliyor. Ayrıca 60 aya kadar yani 5 yıla kadar da vade imkanı sunuluyor. Peki hangi bankalar bu şartlarda kredi verebiliyor.

  • AKTİFBANK
  • FİBABANKA
  • BURGAN BANK
  • ZİRAAT BANKASI
  • VAKIFBANK
  • GARANTİ BBVA

Gelelim diger merak edilen soruya yani sicili bozuk olanlar pandemi döneminde kredi alabilecekler mi? Kredi ödemeleri sırasında icra takibi olan kişilere maalesef yeni bir kredi desteği sağlanmıyor. Eğer kredi notunuz düşük ama banka ile icralık durumunuz yok ise ancak bu şekilde kredi başvurusu yapabiliyorsunuz.

Ayrıca emekliler emekli maaşını hangi bankadan alıyorlarsa o bankadan kredi çekme şansları daha yüksektir. Emekliler maaşlarını aldıkları bankalardan kredi çekmeleri halinde vade konusunda da avantaj sağlayabilirler.