Ramazan Bayramı’nın  yaklaşması ile beraber en çok merak edilen soruların başında bayram ikramiyeleri geliyor. Bayram ikramiyesi ne kadar? Bayram ikramiyesi Ne zaman yatacak? Bayram ikramiyelerine zam yapılacak mı? Bu soruların hepsinin yanıtını aşağıdaki yazımız da ayrıntılı bir şekilde bulabilirsiniz.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu basın toplantısında Bayram ikramiyeleri ile ilgili açıklamaları kamuoyu ile paylaşmış bulunmaktadır. Yapılan açıklamada Ramazan Bayramı ikramiyesinin ödenme tarihi 3 Mayıs-7 Mayıs 2021 tarihleri arasında hesaplara yatırılacağı bilgisi duyuruldu. Yani diğer bayramlarda da olduğu bayramdan 1 hafta önce bayram ikramiyeleri alınabilecek.
Gelelim merak edilen diğer soruların cevabına;

Bu bayram ödenecek olan ikramiyeler ne kadar olacak?
Bayram ikramiyelerine enflasyon zammı yapılacak mı?

Geçtiğimiz Bayramlar da her bayram 1000 TL  olmak üzere toplamda 2000 TL ikramiye hesaplara  yatırılmıştı. Bu Ramazan Bayramında ise 100 TL enflasyon zammı daha eklenerek Bayram ikramiyeleri 1100 TL olarak belirlenmiştir.
Yine aynı şekilde Kurban Bayramında da 1100 TL ikramiye hesaplara yatırılmış olacaktır. Böylelikle  bir yıl içerisinde iki bayramda toplamda 2200 TL ikramiye ödemesi yapılmış olacaktır.