Tüm dünyayı etkisi alan COVID-19 salgını ile mücadele devam ederken ülkemizde ekonomik alanda yeni adımlar atılmaya devam ediliyor. 1 Haziran itibari ile ülkemizde normalleşme adımları atılıyor. Bu normalleşme sürecinde ekonomik anlamda da bazı rahatlatacak yeni haberler geliyor. En çok merakla beklenen gündemlerden biri de Kamu ve Özel Bankaların kredi oranları konusunda ne kadar uygunlukta bir faiz oranı belirleyeceği idi. Bu konuyla alakalı 10 bankadan güzel haberler piyasaya duyuruldu.
Peki Haziran 2020 itibariyle en uygun krediyi veren bankalar hangileridir? Hangi şartlarda kredi veriliyor? Aşağıdaki  yazımızda bu soruların detaylı olarak cevaplarını bulabilirsiniz.
Bugün gelen haberler arasında bazı bankaların kredi faiz borçlarını silip ,faiz oranların da düşürüleceği haberi piyasalarda olumlu şekilde karşılandı.
Peki bu şekilde kredi veren bankalar hangileridir?
  1. ZİRAAT BANKASI
  2. HALK BANKASI
  3. VAKIFBANK
  4. AKBANK
  5. TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI

  6. İŞ BANKASI
  7. QNB FİNANSBANK
  8. BBVA GARANTİ BANKASI
  9. ING BANK
  10. DENİZ BANK
Yukarıda saydığımız on banka ödenememiş olan kredi faiz oranları silerek kalan borcu 60 aya kadar  bölünüp borcun  ödemesi konusunda yardımcı olacaklarını duyurdular.
Daha detaylı bilgi için bankalarla yüz yüze görüşmenizde fayda olacaktır.
NOT:Bankaların yapmaya başlayacağı kredi  faiz borçlarının silinmesi uygulaması   10.000 TL  ve üzeri borçlar için geçerli olacaktır.
kredi faizleri siliniyor

10 bankadan kredi destek paketi. covid19 sonrası ekonomik destek paketi

koronavirüs mağdurlarına ekonomik destek

koronavirüs yüzünden kredi sini ödeyemeyenlere koalylıklar