Kamu bankalarının başlatmış olduğu uygun faiz oranlı kredi paketleri arasında en çok başvuru yapılan taşıt kredisi hakkında son gelişmeleri bu yazımızda bulabilirsiniz. Hem sıfır hem de ikinci el taşıt almayı düşünenler için en uygun faiz oranlarını sunan bankalar hangileri taşıt kredilerinde faiz oranları ne durumda soruları şu sıralar en çok takip edilen haberler arasında. Taşıt kredilerinde en uygun kredi oranları şu anda güncel olarak kamu  bankalarına ait. Yani Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank taşıt kredisinde sıfır araç alımlarında kredi faiz oranlarını  0,49 a kadar düşürdü. Tabii bu oran üzerinden taşıt kredisi çekmek için belli şartlar belirlenmiş durumda. Peki 0,49 oranıyla taşıt kredisi çekmenin şartları nelerdir diye merak edenler için söyle söyleyelim öncelikle almak istediğiniz araç yerli üretim bir araç olmak zorunda ayrıca bankaların anlaşmalı olduğu firmalardan alınmak zorunda.

Kamu bankalarının kamuoyuna duyurduğu uygun faizli taşıt kredisinde sıfır araç alımlarında bazı özel durumlarda faiz oranı 0,69 a kadar çıkabiliyor. Yani sıfır araç alımlarında kredi faiz oranı 0,49 ve 0,69 aralığında  olarak belirlenmiştir.

İkinci el taşıt kredisi çekerek taşıt almayı planlar için ise şartlar şu şekilde. İkinci el kredi faiz oranı 0,82 olarak belirlenmiştir. En çok 6 ay ödemesiz toplam en fazla 60 ay vadeli olarak en fazla 150.000 TL lik kredi alabilirsiniz.

7 yaşına kadar olan araçlar için kredi imkanı sunulacak.

Her iki kredi ticari araç ve motosiklet alımını da kapsamaktadır.

Kamu bankalarının taşıt kredisi faiz oranları ile ilgili daha fazla bilgi almak için ve size özel sunulabilecek fırsatlar için bankadaki müşteri temsilcileri ile yüz yüze görüşmenizde fayda olacaktır.

%0.49 vade oranlarıyla taşıt kredisi

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tan %0.49 faiz oranlarıyla taşıt kredisi