EMEKLİYE BAYRAMDA ACİL NAKİT ?
EMEKLİYE VERİLEN BAYRAM İKRAMİYESİ DETAYLARI NEDİR ?
EMEKLİYE BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN VERİLECEK ?

Başbakan Binali Yıldırımın yapmış olduğu ikramiye açıklaması emeklilerin yüzünü güldürdü. Emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesinin detayları belli oldu. Buna göre yaklaşık 12 milyon emekli vatandaşımızı ilgilendiren ikramiyenin ayrıntılarını şöyle açıklayabiliriz.

-Emeklilere her iki dini bayram (Ramazan ve Kurban bayramları) öncesi 1.000 ₺ bayram ikramiyesi verilecek. Bu haktan yeni emekli olmuş ve ölen yakının maaşını alan vatandaşta yararlanabilecek.

-Ödenecek ikramiye tutarı Ramazan ve Kurban Bayramlarının her birinde 1.000 ₺ olarak belirlendi. Bu yapılan ödemeden herhangi bir kesinti yapılmayacak, haczedilmeyecek.

İkramiye kimlere verilecek?
Emekli Sandığı, Bağ-Kur, SSK, Şehit yakını ve gaziler, şeref aylığı sahipleri, vazife ve harp malülü aylığı alan askerler, şampiyon sporcular, geçici köy korucuları, terörden zarar gördüğü için devletten destek alan siviller, dul ve yetim aylığı alanlar bayram ikramiyesi alacaktır.

Bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Maaşla beraber mi yatırılacak ?
Bayram ikramiyesi haziran ayı içerinde yada en geç bayram arifesinde hesaplara aktarılacağı açıklaması yapıldı.

Bayram ikramiyesi sadece bu yıl mı verilecek ?
Bayram ikramiyesi kararnamesinde her yıl ibaresi geçtiği için sonraki yıllarda da emeklilere bayram ikramiyesi verilecektir.

Hükumetin aldığı bu karar bayram öncesi acil nakit ihtiyacı olan emekli vatandaşa bir nebze olsun kolaylık sağlamış olacaktır.

emekliye yılda iki defa 1000₺ bayram ikramiyesi

emekliye yılda iki defa 1000₺ bayram ikramiyesi