Emekli vatandaşlarımıza 2 yıl önce verilmeye başlanan bayram ikramiyeleri içinde bulunduğumuz 2020 yılında da verilecek mi  ? sorusu bu aralar en çok sorulan sorular arasında.Devletin bayram öncesi emeklilere vermiş olduğu  ikramiye insanların bir nebze  de olsa acil nakit yada ihtiyaçlarını karşılıyor.Tabii hali ile emeklinin gözü kulağı bu haberlerde .
Eğer sizde 2020 Emekli Bayram ikramiyeleri ile  ilgili merak ettiğiniz sorular varsa bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.
2020 Bayram İkramiyesi bu yılda  verileceği bizzat Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı. Medyada çıkan Bayram ikramiyesi verilmeyecek haberlerinin gerçek olmadığı belirtildi. Yani emekllier bu yılda hem Ramazan  Bayramı öncesi hem Kurban Bayramı öncesi bayram ikramiyesi alabilecek.
Peki 2020 yılında emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesi ne kadar?
Bu soruda en çok merek edilenler arasında.Şöyle ki geçtiğimiz yıllarda 1000 TL olarak yılda iki defa verilmişti.Toplamda  2000 TL  bayram ikramiyesi almıştı emekliler.
Bu yılda eğer enflasyona göre yeniden değerlendirme yapılırsa buna göre 1225 TL olarak toplamda da 2450 TL Bayram İkramiyesi almış olacak.Ama bu şu anda sadece değerlendirme. Hükumetten bu konu hakkında net bir bilgi paylaşılmadı. Tabii ki olması gereken ve herkesin beklentisi enflasyona göre değerlendirme yapılması ve ikramiyelerin daha fazla olmasıdır.
2020 Bayram ikramiyeleri ne zaman alınacak?
Bilindiği gibi bayram ikramiyeleri bayram öncesi veriliyor. Bu yıl Ramazan Bayramı  24 Mayıs -26 Mayıs aralığında 23 Mayıs Arefe Günü  Bayram İkramiyeleri de 18-22 Mayıs tarih aralığında emeklilerin hesaplarında olacaktır.
Kurban Bayramı İkramiyesi ise 30 Temmuz Arefe  Günü 31 Ağustos -3 Ağustos Kurban Bayramı aralığı böylelikle 27 Temmuz -30 Temmuz aralığında verilecektir.
Emeklilere verilen  Bayram ikramiyesini SGK ve BAĞ-KUR emeklisi tüm vatandaşlarımız herhangi bir başvuru yapmadan devlet tarafından hesaplarına yatırılarak bu haktan faydalanabilir.Ayrıca ölüm aylığı alanlar,şehit  yakınları ve gaziler,terörden zarar gören ve aylık alan siviller ,vazife ve harp malul aylığı alan er ve erbaşlarda bu haktan faydalanabilirler.
Emeklilere bayram ikramiyesi

Emekliler için bayram ikramiyesi verilecek mi ?