Ekonomiyi canlandırmak için Ankara da gerçekleştirilen toplantıya  üç kamu bankası katıldı.Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı Alparslan Çakar ,Vakıf Bank Genel Müdür yardımcısı Muhammed Lütfü Çelebi ve Halk Bank Genel Müdür Yardımcı Hasan Tuncay katıldı.

Kamu bankalarının temsilcilerinin vermiş olduğu bilgilere göre kamu bankaları bu yıl taşıttan konuta  kadar bir çok alanda ekonomik canlanma için faiz indirimleri yaparak ekonomik  alanda insanların faydalandığını  belirtmişlerdir.

Hükümetin Yeni Ekonomi  Programı  (YEP)  yaparak bu programla  kamu bankalarının iş dünyasına da büyük desteklerinin olacağını açıkladı. Halk Bank Genel Müdür  Yardımcısının yapmış olduğu konuşmada  Kosgeb  ve Kredi  Garanti Fonu (KGF)  tarafından temin edilen krediler ile  yeni kredilerle de KOBİ lerin destekleneceği açıklandı.

İstihdama yönelik  destek olunacak yeni ekonomi paketinde  10 ve üzeri işçi çalıştıran işletmeleri hedef alacak.Emek yoğun sektörü de ( güvenlik,temizlik,inşaat turizm gibi)içinde alacak pakette  yarım kalmış inşaat sektörü de faydalanacak. Piyasayı canlandıracak olan ve iş verenlerin rahatlamasını sağlayacak olan paketin detayları Hazine ve Maliye  Bakanı  tarafından kamu oyuna paylaşılacaktır.

Acil Nakit İhtiyacı Olan işletmelere Kamu Bankalarından Destek Paketi

Acil Nakit İhtiyacı Olan işletmelere Kamu Bankalarından Destek Paketi