Dünyayı ve aynı zamanda  ülkemizi de etkisi altına alan Corona Virüs salgını ile mücadele hala devam etmekte.Tabii ki yaşanan bu durumdan dolayı birçok ülke ekonomisi olumsuz yönde etkileniyor.Devletimizin bu olumsuz sürece karşı ülke ekonomisini canlı tutmak ve korumak adına birçok adım atılmaktadır.Bu ekonomik desteklerden birtanesi de nakit ihtiyacı olanlar için.Corona virüs salgınından dolayı ekonomik anlamda zor duruma düşen ihtiyaç sahipleri için Devlet 1000 tl lik nakit desteği veriyor.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafınca ödenecek olan 1000 tl lik nakit yardımı yapılacağı Bakan Zehra Zümrüt tarafından duyuruldu.
Peki kimler 1000 TL lik nakit desteğinden faydalanabilecek. ?
Bu yardım  ne şekilde alınabilecek?
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından yapılmış ve yapılacak olan gelir tespitinden sonra belirlenmiş ihtiyaç sahiplerine verilecektir.
Yani devlet tarafından tespit edilmiş ihtiyaç sahiplerine verilecek .
Bu 1000 TL lik nakit yardımını almak için herhengi bir yere başvurmanıza gerek yok .Daha önceki kayıtlarınız tekrar kontrol edilerek gelir tespitiniz yapılır.
e-devlet sayfanızı kontrol edip burada yardımın size yapılıp yapılmadığını görebilirsiniz.
 Ayrıca 1000 TL lik nakit destek için PTT ye gidip sıraya girip parayı çekmek zorunda değilsiniz. Devlet bu konuda da  sağlığınızı düşünerek ödemeleri bizzat adresinize teslim edecektir.
 Ödemeler 3 Nisandan itibaren yapılmaya başlanmıştır.
Ödemeler şu sıralamaya göre ve aşağıdaki tarihlerde  dağıtılmaya başlanacaktır.
 Doğduğu yılın son rakamı
0 ve 5 olanlar 1 Nisan 2020 de
1 ve 6 olanlar 2 Nisan 2020 de
2 ve 7 olanlar 3 Nisan 2020 de
3 ve 8 olanlar 4 nisan 2020 de
4 ve 9 olanlar 5 Nisan  2020 de