Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan COVİD-19 salgınının  ne yazık ki hala  etkisi sürmektedir. Ülkemizde mart ayının sonlarına doğru yayılmaya başlayan pandemi salgını hem sağlığımızı hem de ülke ekonomimizi tehdit etmektedir.Ülkemizde ekonomik anlamda birçok adımlar atılmaktadır.Devletin ekonomik anlamda attığı adımlardan en çok ilgi gören bankaların düşük faizli verdiği kredilerdir.

 Detaylı bir şekilde açıklayacak olursak  3 Devlet Bankası olan Ziraat Bankası,Vakıf Bank ve Halk Bankası  Covid -19 salgınından etkilenen insanların temel ihtiyaçlarını karşılaması için halka  sunmuş  olduğu düşük faizli en uygun kredidir. Temel İhtiyaç Kredisinde bir çok katı kredi şartları kaldırılmıştır. Temel İhtiyaç Kredisine hala başvurmadıysanız ve kimler başvurabilir öğrenmek istiyorsanız .aşağıdaki linke tıklamanızı bu konu hakkındaki yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.
Peki Ziraat ,Vakıf ve Halk Bankasının 10.000 tl lik 6 ay ödemesiz 36 ay (3 yıl)  0,49 faizli kredinin sorgulaması nasıl yapılır ve bu kredi kimlere çıkıyor.
Temel ihtiyaç kredisine aylık geliri 5000 tl nin altında olan herkes başvurabilir ve her aileden yalnızca bir kişiye verilebilir.
Başvuru yapmak için ilgili bankaların web sayfasından yada cep telefonlarınızdaki mobil uygulamalardan evden çıkmadan başvuru yapabiliriz.
DESTEK KREDİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?
Bankalar hala Temel ihtiyaç kredisi başvuru alıp değerlendirme yapmaktadır.Verilmesi uygun görülen kredilen başvuran kişinin hesap numarasına aktarılacaktır. Hesaba yatan kredi ATM lerden çekilecektir.
Destek Kredisi için başvuru yapan kişiler bankaların  web sayfalarına girip  TC kimik numarası ve doğrulama kodu ile kredi sorgulaması yapabilirler.