Ülkemizdeki esnaf ve girişimcilerin yüzünü güldürecek piyasaların tekrardan canlanmasını sağlayacak haber Kosgeb tarafından duyuruldu. 2017 de ikinci Kosgeb 50 bin tl faizsiz kredi desteği verilecek

Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından tam bir tarih verilmedi ancak 50 bin tl faizsiz kredi desteğinden faydalanmak isteyen esnafa 2017 yılı içinde bir fırsat daha verileceği kesinleşti.

Peki Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Özlünün ikinci 50 bin tl faizsiz kredi hakkında verdiği bilgiler en açıklayıcı şekilde nelerdir bir göz atalım.

  • Önceden başvuru yapan kobilerin başvuruları geçerli sayılacak.Yani ikinci bir başvuruya tekrar gerek yok.
  • Kredi başvurusunda tüm işletmeler güvenlik soruşturmasından geçirilecektir.Soruşturmayı  olumlu tamamlayan çalışan sayısı ve net satış hasılatı az olandan başlanarak sıralanacaktır.
  • Mikro işletmeler destekten öncelikli olarak yararlanabileceklerdir.
  • Kredinin üst limiti 50 bin tl dir.Ve 12 ay boyunca geri ödeme yoktur.
  • Kalan kredi ödemesi ise üçer aylık  eşit vadeler ile 36 ay taksitli olacaktır.Yani ilk 1 yılı ödemesiz 36 ay vadeli ve sıfır faizli bir kredi desteği sağlanmış olacaktır.

2017 yılı içinde ikinci 50 bin TL Kosgeb faizsiz kredi desteğinin tarihi ilerleyen günlerde sayfamızda olacaktır.yeni ve güncel bilgiler için takipte kalın 🙂

kosgeb_logosu